Warranty
Fire Magic offers a three (3) year warranty for this Fire Magic outdoor component against defects in materials and workmanship under normal residential use and conditions.
Specs & Dimensions
| Fire Magic 6 X 14-inch Stainless Steel Vent | |
|---|---|
| Model | 5510-01 |
| Width | 14" |
| Depth | 6" |
| Weight | 1 lbs |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Cut-Out Width | 12 3/4" |
| Cut-Out Height | 5" |
| Made in the USA | Yes |





















